Одноклітинні організми. Явище колоніальності
Читать

Одноклітинні організми. Явище колоніальності

Презентация на тему Одноклітинні організми. Явище колоніальності к уроку по биологии

Презентация по слайдам:


Слайд #1

Тема уроку: Одноклітинні організми. Явище колоніальності

Слайд #2

Завдання уроку: Встановити загальні принципи функціонування одноклітинних організмів Девіз уроку: “Скажи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам’ятаю. Дай можливість діяти самому, і я навчусь.” Китайська мудрість

Слайд #3

Одноклітинні прокаріоти Царство Дроб’янки Відділ Бактерії Відділ Ціанобактерії

Слайд #4

Одноклітинні еукаріоти Царство Гриби Нижчі гриби Приклади: мукор, фітофтора, синтрихіум, ольпідіум капустяний

Слайд #5

Одноклітинні еукаріоти Царство Рослини Відділ Зелені (одноклітинні) водорості Приклади: хламідомонада, хлорела Відділ Діатомові водорості Приклади: навікула, пінулярія, трицератіум

Слайд #6

Одноклітинні еукаріоти Царство Тварини Тип Найпростіші Приклади: амеба звичайна, евглена зелена, інфузорія-туфелька, форамініфери, радіолярії, дизентерійна амеба, малярійний плазмодій

Слайд #7

Одноклітинні організми, що утворюють колонії Царство Дроб’янки Відділ Ціанобактерії Царство Рослини Відділ Зелені водорості, Відділ Діатомові водорості Царство Тварини Клас Інфузорії

Слайд #8

Одноклітинні організми Одноклітинні прокаріоти Одноклітинні еукаріоти Одноклітинні, що утворюють колонії

Слайд #9

Робота в групах ІІ. Лабораторія «Одноклітинні еукаріоти» І. Лабораторія «Одноклітинні прокаріоти» ІІІ. Лабораторія «Колоніальні організми»

Слайд #10

І. Лабораторія “Одноклітинні прокаріоти” Презентація проекту “Способи життя прокаріотів”

Слайд #11

Профілактикою будь-яких бактеріальних хвороб є виконання правил гігієни. Де нас найчастіше підстерігають бактерії? Спеціальні дослідження показали, що перше місце за кількістю бактерій на поверхні посіли ручки візків для продуктів, якими користуються в супермаркетах – на 10 кв.см перебуває 1100 колоній бактерій. Наступні – комп’ютерні мишки з Інтернет-кафе. Завершують список кнопки ліфтів (130 колоній) і ручні ремені в поїздах метро (86 колоній).

Слайд #12

Бактерії обожнюють тренажерні зали. З погляду мікробіології для них це райське місце. Комп’ютерні мишки з Інтернет-кафе на площі в 10 кв. см. мають у середньому по 690 колоній бактерій. У звіті вчених показано, що миття рук з милом видаляє майже всі бактерії!

Слайд #13

За даними ВООЗ, третя частина населення Землі інфікована туберкульозною паличкою. В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Вона прогресує і набуває широких масштабів. За даними статистики, в Україні кожного дня реєструють 82 нових хворих на туберкульоз, і 30 хворих помирає.

Слайд #14

ІІ. Лабораторія “Одноклітинні еукаріоти” Презентація проекту “Одноклітинні еукаріоти”

Слайд #15

Найпростіші – збудники хвороб людини

Слайд #16

Іноді ночами світиться морська вода. Це результат активності ночесвіток, які належать до одноклітинних водоростей.

Слайд #17

ІІ. Лабораторія “Колоніальні організми” Презентація проекту “Одноклітинні, що утворюють колонії”

Слайд #18

Деякі види ціанобактерій утворюють ниткоподібні колонії, у яких одні клітини займаються тільки фотосинтезом і не фіксують азот, інші – вкриті щільною оболонкою «гетероцисти» – не фотосинтезують і відповідають тільки за фіксацію азоту.

Слайд #19

Ціанобактерії – головні учасники «цвітіння» води, спричиняють масові замори риби та отруєння тварин і людей, наприклад, при «цвітінні» води у водосховищах України. Групі дослідників вдалося знайти токсин, який виділяють майже всі існуючі ціанобактерії. Це амінокислота, що спричиняє загибель нервових клітин тварин і тому може становити небезпеку для людей.

Слайд #20

Які ж переваги одержують одноклітинні організми, об’єднані в колонію, порівняно з одноклітинними? Можливо, разом їм буде легше знайти собі їжу? Легше захищатися від хижаків? Може й легше, хижаки поїдають маленьких жертв. Можна розподілити функції: одні гребуть як мотор, інші спрямовують до світла або їжі. В результаті утворення колонії з’являється більше шансів до статевого розмноження.

Слайд #21

У вольвоксу деякі клітини колонії здатні тільки до нестатевого розмноження і нові колонії можуть утворюватись всередині материнської. А деякі клітини згодом перетворюються на статеві і беруть участь у статевому розмноженні.

Слайд #22

Домашнє завдання: Підручник, 10 клас: §9. Підготувати повідомлення на тему «Регуляція функцій у багатоклітинних організмів»


×