Сойка
Читать

Сойка

Презентация на тему Сойка к уроку по биологии

Презентация по слайдам:


Слайд #1

Сойка

Слайд #2

Загальна характеристика Сойка - птах родини воронових, відіграє роль "поліцейського лісів“, так як вона завжди на сторожі, і своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, чим людина її помітить. Також сойка має здатність переймати звуки інших птахів.

Слайд #3

По землі сойка пересувається невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується. Загальна характеристика Довжина тіла сойок близько 34 см, маса тіла 147 - 196 г. В природі цей птах уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону.

Слайд #4

Сойка поширена майже по всій Європі, в Північній Африці, Малій Азії, на Кавказі, у Північному Ірані, південній частині Сибіру, на Сахаліні, в Кореї, Китаї та Японії. Поширення В Україні сойка - осілий птах Полісся, Лісостепу, Карпат і Криму; в час зимових мандрівок залітає і в степові райони.

Слайд #5

Місця проживання У нас в Україні сойка переважно мешканець лісів. Селиться у всіх його типах, віддаючи перевагу старим деревам. Також її можна зустріти в посадках, лісосмугах та у старих парках.

Слайд #6

Розмноження Висиджують яйця як самець так і самиця на протязі 16-17 діб. Через три тижні пташенята покидають гніздо. Вже у квітні сойки починають будівництво гнізда на листяному або хвойному дереві, у яке відкладає 5-8 яєць.

Слайд #7

Харчування Сойка живиться рослинною і тваринною їжею, що залежить від пори року і кількості їжі. Тваринну їжу вживає особливо при годуванні пташенят. Це можуть бути як безхребетні так і хребетні, наприклад полівки, пташенята дрібних птахів.

Слайд #8

Харчування Сойка вважається одним з найбільших ворогів дрібних птахів, вона розоряє їхні гнізда, випиває яйця та викрадає пташенят. З часом в її раціоні з'являється все більше рослинної їжі, це жолуді, букові та лісові горіхи, а також різноманітні ягоди.

Слайд #9

Сойка – цікавий і красивий птах наших ландшафтів.