Тақырып Дулат Исабековтің «Әпке» драмасы. Отбасы құндылығы
Читать

Тақырып Дулат Исабековтің «Әпке» драмасы. Отбасы құндылығы

Cкачать презентацию: Тақырып Дулат Исабековтің «Әпке» драмасы. Отбасы құндылығы

    Ничего не найдено.
Click here to cancel reply.

Презентация по слайдам:


Слайд #1

Успен ауданы,Белоусов жалпы орта білім беру мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі
Хазыхан Татигул
Бөлім:Махаббат пен аброй
Сабақтың тақырыбы :Дулат Исабековтің «Әпке» драмасы. Отбасы құндылығы
(6-сабақ)
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары : 8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру


8 сынып
Сабақтың мақсаты : Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беріп талдайды

Ойлау дағдыларының деңгейі :ЖДД

III-тоқсан

Слайд #2

Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер
“Автор ізімен талдау ”
П-пікір
Д-дәлел
М-мысал
Қ-қортынды

Слайд #3




Үй жұмысын тексеру мақсатында тест жұмысы беріледі .
Тест
1.Үйде Омар, Нәзила, Гауһар, Қамажай кіріп келгенде орнынан кім ұшып тұрды?
А)Нәзила
Ә)Қамажай
Б) Сұлтан
2.Оспанова кімнің тегі?
А) Қамажай
Ә)Камила
Б) Гауһар
3.Қамажайдың неше бауыры бар?
А) 3 Ә)4 Б) 5
4.Қамажайдың сүйген жігіті кім?
А) Сұлтан
Ә)Кабен
Б)Тимур
5.Отбасы –кішігірім мемлекет деген кімнің сөзі?
А) Тимур
Ә)Омар
Б)Қамажай
Матералдық құндылық
Рухани құндылық
Тапсырма
Берілген үзіндіні мұхият оқып,әр абзацтағы негізгі ойды анықтап рухани құндылықты білдіретің сөздерді бір сызықпен,матералдық құндылықтарды білдіретің сөздерді екі сызықпен сызыныз ,асты сызылған құндылықтарды дәлелденіз.
Материалдық құндылықтар дегеніміз не?
Қандай рухани құндылықтарды білесіздер?
«Әпке» драмасында қай құндылық басым деп ойлайсыздар? Шығарманың мазмұнын еске түсіріп, дәлелді түрде сөйлеуге шақырамын

2-тaпcырма. Жеке тапсырма «ПДМҚ» әдісі. Драмадағы материалдық және рухани құңдылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беріңіз
1. Пiкір. Драмадағы материалдық және рухани құндылықтарға өз пікіріңізді бір сөйлеммен жеткiзіңіз.
2. Дәлел. Оны бүгінгі күнмен байланыстырып бір сөйлем жазыңы
3. Мысaл. Отбасы құндылықтарына байланысты шынайы өмірден мысал келтіріңіз
4. Қoрытынды.Шығaрманың идeясын негізге ала отырып,«Бауыр керек ...» ойды толықтырыңыз да, өз ұстанымызды көрсетіп, екі сөйлеммен қoрытынды шығaрыңыз.


.
1 тапсырма
Тапсырма «Автор ізімен талдау» әдісі. Мәтінді қайта оқи отырып, кестеде берілген сұрақтарға жауап беріңіздер
Функционалдық сауаттылық

Слайд #4

1 Тапсырма
ЕББҚ ( Есте сақтау қабілеті нашар оқушы)
«Мағынаны ажырату» кестесі арқылы есінде толық қалу үшін үзінділердегі құндылықтарды ажырат деп тапсырма беремін.
Драмадан үзінділер: Тойды жасаймыз, дүрілдетіп жасаймыз. Ақша деген табылады
Ағаңның алдына бар, әуелі соның рұқсатын ал.Отбасшысының бойынша ұстамдылық, көрегендік болуы міндетті
Отбасы иесі нәзік дипломат болуы керек

Функционалдық сауаттылық

2-тaпcырма. Жеке тапсырма «ПДМҚ» әдісі. Драмадағы материалдық және рухани құңдылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беріңіз
1. Пiкір. Драмадағы материалдық және рухани құндылықтарға өз пікіріңізді бір сөйлеммен жеткiзіңіз.
2. Дәлел. Оны бүгінгі күнмен байланыстырып бір сөйлем жазыңыз.
3. Мысaл. Отбасы құндылықтарына байланысты шынайы өмірден мысал келтіріңіз
4. Қoрытынды.Шығaрманың идeясын негізге ала отырып,«Бауыр керек ...» ойды толықтырыңыз да, өз ұстанымызды көрсетіп, екі сөйлеммен қoрытынды шығaрыңыз

.
ЕББҚ балаға қажетті сөздер клише түрінде қоса беріледі :
Оқыған шығарма сүйене отырып, рухани және материалдық құндылық ...
Ол бүгінгі заманда ... ... көрініс табады.
Той жасаймыз деп, балаларды үйлендіреміз деп Өзін ойламай....
«Жалғыздың үні шықпас» демекші, ...
Ерекше білім беруді қажет ететің оқушыға арналған тапсырма . (есте сақтау қабілеті нашар )
ЕББҚ балаға: үзіндіде асты сызылып берілген сөздердің мағынасын ашыңыз, оны дұрыс жауаппен сәйкестендіріңіз

Слайд #5

Рефлекция
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын қалыптастыру. Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасаймын.Оқушы алған білімін саралап үйренуіне дағдылау.Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалаймын .Сабақтың барысы ұтымды жүргізуге ат салысамын,