ноосфера
Читать

ноосфера

Презентация на тему ноосфера к уроку по экологии

Презентация по слайдам:


Слайд #1

Проект НООСФЕРА з екології на тему

Слайд #2

Зміст Поняття ноосери; Історія; Концепція ноосери; Основні закони; Вернадський про ноосферу; Значення; Література.

Слайд #3

Ноосфе ра  — сучасна стадія розвитку біосфери, пов'язана з появою в ній людства; частина планети і навколопланетного простору зі слідами діяльності людини.

Слайд #4

Історія Поняття «ноосфери» було запропоновано французьким ученим Едуардом Леруа.

Слайд #5

Розвиток було продовжено двома його сучасниками і колегами - П'єром Тейяр де Шарденом і В. І. Вернадським. Їх погляди на ноосферу оцінюються, зазвичай, як протилежні, хоча для цього немає достатніх підстав.

Слайд #6

Концепція ноосфери Відповідно до оригінальної  теорії Вернадського, ноосфера є третьою у послідовності таких основних фаз розвитку Землі як утворення геосфери (неживої природи) та біосфери (живої природи).

Слайд #7

Основні закони ноосфери Закон ноосфери В. І. Вернадського; Фундаментальна константа ноосфери — моральність; Закон необхідності перемоги екологічного світогляду; Закон неминучості збільшення ролі екополітики; Закон єднання дій та ідей людства.

Слайд #8

Вернадський про ноосферу «Ноосфера - це результат розвитку біосфери," останній із багатьох станів еволюції біосфери в геологічній історії».

Слайд #9

Значення В даний час виробляється єдине розуміння сутності і майбутнього ноосфери. Багато вчених вважають ноосферу швидше епохою наближених до гармонійним, відносин між людським суспільством і природою. Необхідно трудитися в ім'я цього, тому що: або людство вступить в етап ноосфери, або цивілізація просто загине.

Слайд #10

Література Владимир Иванович Вернадский. «Несколько слов о ноосфере»; Владимир Иванович Вернадский. «Научная мысль как планетное явление»; Голубець М.А. Від біосфери до соціосфери. – Львів: Поллі, 1997. – 256 с.; Eric Steven Raymond «Homesteading the Noosphere»; Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т. / За ред. В. С. Білецького. — Донецьк: Донбас, 2004. — ISBN 966-7804-14-3.