Одесса
Читать

Одесса

Презентация на тему Одесса к уроку географии

Презентация по слайдам:


Слайд #1

Слайд #2

Слайд #3

Слайд #4

Ми живемо в атомній ері. Атомні електростанції є зручними і надійними в експлуатації Електроенергетика України Чорнобильська АЕС «Атомні реактори — це звичайні печі, а оператори, що ними управляють — це кочегари» Атомні електростанції — найчистіші, найбезпечніші з існуючих електростанцій. Іноді, правда, можна почути, що на АЕС може бути вибух... Це просто неможливо. Ядерне паливо на електростанції, не може бути підірвано ніякими силами — ні земними, ні небесними...

Слайд #5

У 1970 році вирішено було біля Чорнобиля будувати атомну електростанцію ім. В.І. Леніна. Це будівництво відрізнялося особливо ударною працею і достроковими пусками реакторів. На кінець 1985 року в місті енергетиків Прип'яті мешкало 50 тисяч жителів. Серед багатьох нових міст Прип'ять була дуже гарною. Тут вдалося досягти гармонії багатьох компонентів — зручності й упорядженості житла, наявності культурних, спортивних, рекреаційних комплексів. Розташування міста в дуже мальовничій місцевості також робила його дуже привабливим. І річка поруч з такою ж назвою, і чудова краса навколишньої поліської природи.

Слайд #6

Весна 1986 року на Україні буяла первоцвітом садів. Оспівана у веснянках нашими предками, вона проходила по нашій рідній землі, як завжди, квітуча й ошатна. Час року, коли сонце пригріває особливо ласкаво, провіщаючи швидкий прихід літа, і в повітрі пливуть терпкі пахощі, настояні на білому мареві квітучих садів. Пора надій і чекань. Час юності і любові.

Слайд #7

1 година 23 хвилини А місто спало… 4 реактора

Слайд #8

Причини аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС: - ТЕРАКТ, але цю версію було одразу відкинуто, оскільки ЧАЕС по периметру була засипана спеціальним піском, після вторгнення на якому одразу б залишилися б сліди. А слідів не було. - ЕКСПЕРИМЕНТ, сутність якого полягала у вивченні резервів безпеки реактора в будь-який ситуаціях. Випробування співпало з плановим гасінням реактора. Деякі версії

Слайд #9

Першими прийшли на невидиму смерть – пожежники. В перші хвилини їх було 28. А потім, до них підходило підкріплення, приймаючи на себе жар полум’я і смертоносний подих реактора, але перших було 28. Їх нараховується тисячі – людей які отримали смертельну дозу радіоактивного опромінення: робітників, цивільних громадян, серед яких діти

Слайд #10

Їх нараховується тисячі – людей які отримали смертельну дозу радіоактивного опромінення: робітників, цивільних громадян, серед яких діти… Дозиметр показує: рівень радіації вище норми в 302 рази. Але це ще “благополучне” місце. А були райони, де норма перевищувала і в 1000, і в 2000 раз! Це Росія, Брянська область, 300 км від Чорнобиля. Припустима доза опромінення

Слайд #11

Це радіаційний опік… Такі опіки були у пожежників і постраждалих від вибуху. М’ясо та шкіра відвалювалося на очах. Було видно кістки.

Слайд #12

Самовикидень, анемія плода у вагітних жінок – ці випадки стрімко підвищилися після Чорнобиля. Кількість захворювань щитовидної залози у дітей зросло в 400 раз.

Слайд #13

Запліднення малюка Ігора відбулося через 2 місяця після катастрофи на ЧАЕС. Батьки відмовилися від дитини. Коротеньки ніжки, стопи ніг, схожі плавники риби, і тільки одна ручка…

Слайд #14

Малюк коня народився 15 червня 1989 р. з 8 кінцевостями. Прожив всього 2 години. В березні 1990 р. в с. Малинівка народилися мутанти поросяти: одна голова, три вуха, два тулуба.

Слайд #15

Зону Чорнобиля вважають зоною “відчуження”. Тепер минулим жителям цієї місцевості дозволяють один раз на рік з’їздити та відвідати свої домівки.

Слайд #16

Кінотеатр в м. Чорнобилі Вказівник при в’їзді в м. Чорнобиль

Слайд #17

Сім’я Руднік та їх дім у Чорнобилі

Слайд #18

Але це не одна така домівка, і не дві. Кожне подвірр’я має такий вигляд. Мародери працюють, розграбовуючи чужі домівки, не знаючи про те, що вони грабують смерть…

Слайд #19

ЧАЕС було зупинено 16 грудня 2000 року під час правління президента України Л.Кучми, під натиском великої сімки, як велику загрозу людству. Хоча, ядерного палива вистачило б ще на 30 років безперервної роботи реакторів.

Слайд #20

Але існує проблема. Так не дамо цьому статися! Яка імовірність того, що захисний дах завалиться і станеться новий викид радіації?

Слайд #21

Пам’ятник ліквідаторам