Вуздечки губ та язика
Презентация на тему Вуздечки губ та язика к уроку по педагогике
Презентация по слайдам:
Слайд #1
Вуздечки губ та язика
Слайд #2
Вуздечка – це тонка складка слизової оболонки. У людини всього три вуздечки: вуздечка верхньої губи; вуздечка нижньої губи; під’язикова вуздечка. Приросла вуздечка губ та язика може створювати умови нечіткої вимови звукових поєднань, до спотворення конкретних звуків. Це відбувається через порушення рухливості певних м’язів губ та язика, що беруть участь у звукоутворенні.
Слайд #3
Вуздечка верхньої губи Активну участь у звукоутворенні бере круговий м’яз верхньої губи. Від того, наскільки розвинена вуздечка і залежить якість вимови.
Слайд #4
У стадії молочних зубів подібну операцію не проводять. Доведеться чекати, поки проріжуться постійні верхні різці. Але й тоді спочатку доцільно зробити знімок верхньої щелепи із зачатками постійних зубів, а вже потім спільно з лікарем-ортодонтом з’ясувати, чи варто робити хірургічне втручання. Коли необхідно підсікати вуздечку верхньої губи?
Слайд #5
Вуздечка нижньої губи Щільно прикріплена вуздечка, обмежує рухливість нижньої губи дитини, через що звуки вимовляються неправильно!
Слайд #6
Перевірити, чи все в порядку з вуздечками губ у дитини, можна, виконавши слідуючі вправи: «Усмішка»: без напруження посміхнутися оголюючи верхні та нижні зуби. «Хоботок»: зуби щільно стиснути, а губи максимально витягнути вперед «трубочкою». «Хованки»: заховати верхню губу, накривши її нижньою і навпаки заховати нижню під верхню. «Ниточка»: стиснути, «сховати» обидві губи, прикусивши їх зубами. «Пелюсток»: нижня губа вивертається назовні. Якщо дитина легко виконала усі вправи, то турбуватися нема про що. Якщо ж ні, слід протягом місяця виконувати артикуляційні вправи для губ.
Слайд #7
Слід пам’ятати: На вуздечці верхньої губи операція проводиться тільки після зміни верхніх різців, а ось підрізати вуздечку нижньої губи можна з 3 років. До підрізання Після
Слайд #8
Під’язикова вуздечка У нормі кінчик язика при підйомі може вільно дістати кут верхньої губи, а вся поверхня язика повинна вільно присмоктуватися до твердого піднебіння, не порушуючи носового дихання. Якщо рухи язика обмежені – вуздечка вкорочена. 3 ступіня аномалії вуздечки легка середня важка
Слайд #9
спричиняє утруднення рухів язика; порушується вимова шиплячих та сонорних звуків; призводить до зміщення центру язика, його несиметричного розвитку і малої рухливості; можуть виникнути проблеми з формуванням нижньої щелепи; порушується функція ковтання; дитині важко пережовувати тверду їжу. Чим це загрожує?
Слайд #10
Під’язикову вуздечку краще підрізати в ранньому віці до 1 року, але і в 1.5 роки це зробити ще не пізно, але потрібно. Якщо через вкорочену вуздечку у дитини зміщується зубний ряд і формується неправильний прикус, що впливає на формування зубного ряду і звуковимову дитини, то у більш старшому віці – це є показанням для операції.
Слайд #11
Якщо вже було діагностовано вкорочення вуздечки язика, раннє втручання є оптимальною формою лікування й успіху мовленнєвої корекції.